Gyere, és nézd meg a legjobb vidéki bölcsészkart! - Nyílt nap a PTE BTK-n

november

Közérdekű

2021-ben jelenléti nyílt nappal készül a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara. A HVG és a Figyelő mértékadó rangsorait tekintve a legjobb vidéki bölcsészkar 2021. november 24-én tárja szélesre kapuit az alapszakok, illetve az osztatlan tanárszakok iránt érdeklődők előtt.

Az aktuálisan érvényben levő járványügyi intézkedések betartása mellett rendezi meg hagyományos, jelenléti nyílt napját a PTE BTK. 2021. november 24-én 9.30-tól az Ifjúság úti campuson várjuk azokat a középiskolásokat, akik a bölcsészkar alap- és tanári szakjait iránt érdeklődnek.

Részletes program

9.30 Kapunyitás
9:30-13:00 Szakos börze az Aulában
10.00-11.00 Felvételi előadás – Kovács Bea – felvételi referens (Vargha Damján Konferenciaterem)

Köszöntők:
Prof. dr. Heidl György, a PTE BTK dékánja
Fiser Bence, a Hallgatói Önkormányzat elnöke

11:00-13:00 Karrierteszt – Pacsirta étterem különterme (regisztráció az információs pultnál)
11:00 – 13:00 Jövő-Kép Műhely: Játsszunk komolyan! – társasjátékok – Tükörterem (Heti tervező-Hajnalné Darabos Dóra; Ne csak nézz, láss…! Csébi Fruzsina és Szabó Kristóf)
11:00 – 13:00 Pályaorientációs tanácsadás: Dr. Vámosi Tamás és a HFMI Emberi erőforrás tanácsadó MA és közösségszervező BA szakos hallgatói – E320, E321, E322 (regisztráció az információs pultnál)
11:00 – 13:00 Grafológiai tanácsadás – tanácsadó: Tóth Attiláné Molnár Valéria – International HUB, az A portával szemben (regisztráció az információs pultnál)
11:00 – 12:00 Campus túrák 20 percenként Indulás az „A” portáról (regisztráció az információs pultnál)
12.00 – 12.45 Bemutató előadások – óralátogatás

• Dr. Csókási Krisztina: Pszichés egészségünk titkai (pszichológia) – (Vargha Damján Konferenciaterem)
  • Dr. Csönge Tamás: A nosztalgia és a karácsonyi film (H előadó)
  • Dr. Barabás Gábor: Trónok harca – Az utolsó Árpádok és küzdelmeik (Kari Tanácsterem)
  • Dr. Farkis Tímea: Vallomások és nyomozások (Leonardo Sciascia világa) (D épület, 3. emelet)

A 2021/2022-es felvételi időszakban a jelenléti nyílt napon után 2022 januárjában újra megrendezzük a tavaly már megismert online Bölcsész Keddeket, ahol a ZOOM-on keresztül tájékoztatnak majd benneteket a bölcsész- és társadalomtudományi szakok képviselői. A részletekért figyeljétek a btk.pte.hu/felvételizőknek menüpontot.

A járványügyi előírások értelmében a rendezvényen kizárólag a koronavírus ellen védett személy, valamint a felügyelete alatt lévő tizennyolcadik életévét be nem töltött személy vehet részt. Maszk viselése kötelező.